Udawał kuriera i nie płacił za paczki

Udawał kuriera i nie płacił za paczki

0
PODZIEL SIĘ
fot. Pixabay.com

33-latek zainspirował się programem telewizyjnym, wcielał się w rolę kuriera i odbierał od pokrzywdzonych paczki ze sprzętem elektronicznym oraz biżuterią. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Bielan zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa oraz odzyskali gry i akcesoria do konsoli do gier warte około tysiąca złotych. 33-latek wyszukiwał na portalu internetowym ogłoszenia o sprzedaży sprzętu elektronicznego oraz biżuterii, a następnie telefonował do sprzedawców z ofertą zakupu. Pokrzywdzonym mówił, żeby nie zaprzątali sobie głowy transportem towaru, ponieważ ma zaprzyjaźnionego kuriera, który ekspresowo odbierze i doręczy przesyłki.

W rzeczywistości mężczyzna, podszywając się za kuriera jednej z firm transportowych, zgłaszał się osobiście po odbiór produktów. Za zamówione rzeczy nie płacił, a później je sprzedawał. Przesłuchującym go policjantom tłumaczył się, że inspiracją do jego przestępczych działań był program telewizyjny o kulisach złodziejskiego fachu. Straty, jakie ponieśli pokrzywdzeni, mogą sięgać ponad 20 tysięcy złotych, sprawa jest rozwojowa.

Fałszywy kurier usłyszał już zarzuty oszustw, a decyzją prokuratora został objęty dozorem policyjnym. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ